Zabpehelylisztes palacsinta házi sárgabaracklekvárral (fehérliszt mentes)
Idén nyáron (2016.) kezdtem el először így sütni a palacsintát és annyira megszerettük, hogy utána egész nyári szünetben ezt sütöttem a kisfiamnak és magamnak, ha valamilyen gyors "édességre" vágytunk napközben. Tulajdonképpen többnyire azóta is zabpehelyliszttel készítem a palacsintát (akkor, amikor csak ilyen egyszerű és gyors palacsintára vágyunk), mert a férjem is nagyon szereti ezt a zabpehelylisztes változatot - pedig Ő nagyon igényes és válogatós a palacsinta tészták terén (is). Én az idén főzött sárgabaracklekvárral töltöm általában, mert a családom ezt a tölteléket szereti, de bármilyen más töltelékkel készíthető: túrós, kakaós stb.
A fotók még nyáron készültek, és ezzel végre felkerült minden olyan recept a blogra, melyet még a pici fiam születése előtt készítettem.
A fotók még nyáron készültek, és ezzel végre felkerült minden olyan recept a blogra, melyet még a pici fiam születése előtt készítettem.
Hozzávalók:
kb. 10-12 darabhoz
15 dkg zabpehelyliszt
3 tojás
3 dl tej
+ ízlés szerint sárgabaracklekvár
(vagy bármilyen más töltelék: túrós, kakaós...)
+ a sütéshez 2 teáskanálnyi olvasztott zsír (vagy olaj)
M E G J E L E N T A MÁSODIK SÜTEMÉNYES KÖNYVEM!
Így most már két könyvem is megvásárolható a Pöttyös Otthon webáruházban az alábbi linkre kattintva:
Elkészítés:
Jó étvágyat!
- A tojásokat a liszttel gyors mozdulatokkal simára keverjük egy keverőtálban, majd fokozatosan felengedjük a tejjel és továbbra törekszünk arra, hogy sima palacsinta tésztát kapjunk.
- A palacsintasütőt felforrósítjuk, csepegtetünk bele 1-2 csepp zsírt vagy olajat és egy kis szedőkanállal elterítjük a tésztát benne - aranybarnára sütjük mindkét oldalát. (Mi a nagyon vékony tésztát szeretjük főként, ezért nekem 12 palacsinta szokott lenni ebből a mennyiségből.) A zsír vagy az olaj cseppeket nem muszáj minden egyes palacsinta sütésekor csepegtetni a palacsintasütőbe, elég minden 2. vagy 3. palacsinta előtt.
- Ha kisültek a palacsinták, ízlés szerint megtöltjük töltelékkel és feltekerjük vagy háromszög alakúra hajtjuk - kinek hogy tetszik.
Jó étvágyat!
Én a palacsinta tésztájába teszek olajat ,ezért csak ez első alá kell csepegtetni ,a többiből kisül ,nem ragad le .
VálaszTörlésKedves Gabriella ☺ !!
VálaszTörlésIsteni finom lett a palacsinta 😉
Recept elmentve 😀😍 !!
Nagyon csábítóak :-)
VálaszTörlésA kevesebb néha sokkal-sokkal több. Tetszenek a palacsintáid, hamarosan én is sütök. A zabpehely liszt tökéletesen beilleszthető a low carb étkezésbe.:D
VálaszTörlésIgen isteni finom de kevés só a tésztába és még egy vaniliás cukor vagy fahély igazán meg dobja az iz világát
VálaszTörlésAz én variációm: 15 dk teljes kiőrlésű liszt + 10 dk zabpehelyliszt, 2 tojás, kis olaj,só, cukor, tej,dúsított ásványvíz, sütés olaj nélkül.
VálaszTörlésEz a variáció olcsóbb és több, ami jó benne, az a kisült palacsinta tésztájának különleges lágysága a vékonysága mellett.
Lehet mandula tejjel is készíteni ??
VálaszTörlésCsak ajánlani tudom, változtatast nem igenyel,nagyon nagyon finom!
VálaszTörlésSó nem kell bele, és pici édesítő?
VálaszTörlésÉn nem szoktam beletenni sem sót, sem édesítőt (cukrot) sem.
TörlésÉn megpróbáltam a recept szerint megcsinálni. Tettem alá pár csepp olajat, mégis leragadt
VálaszTörlésNem lehetett megfordítani. Ezért tettem a tésztába kb 5 dkg őrölt diót, egy kávéskanál őrölt fahéjat és egy kis olajat. Jól kikevertem és maffinformaba megsutöttem a sütőben
Egészen ehető lett.
Nagyon finom lett, köszönöm szépen a receptet, ezután csak ezt készítem, nem is próbálkozom másikkal 🙂
VálaszTörlésÉn is elmentettem a receptet köszönet érte
VálaszTörlésSzuper !
VálaszTörlés