Lusta asszony rétese - bármilyen gyümölccsel
Az egyik legegyszerűbb sütemény, elronthatatlan és nagyon finom! Valóban lusta napokra való, amikor nincs semmi kedv a sütéshez, mégis kellene egy jó sütemény...
Sütés közben olyan kellemes vajas, édes illat lengi be a konyhát - már ekkor meg lehet nyugodni, hogy ebből csakis valami finom sülhet ki.
A túrótól és a gyümölcstől kicsit szaftos, nem száraz - nagyon "eteti magát".
Hozzávalók:
20x30 cm-es tepsihez
20 dkg gyümölcs
25 dkg tehéntúró
20 dkg finomliszt
fél cs. sütőpor (kb. 6 g)
10 dkg porcukor
12 dkg szoba-hőmérsékletű vaj
2 nagyobb tojás
1,2 dl tej (120 ml)
1 csomag vaníliás cukor
nagy csipet só
M E G J E L E N T LEGÚJABB SÜTEMÉNYES KÖNYVEM! 😍
+ jó hír, hogy KÖZKÍVÁNATRA az első két könyvem is újra kapható! 😊
A könyveim megvásárolhatók webáruházunkban az alábbi linkre kattintva: 👇
Fázisfotók
- A vaj felével vastagon kikenjük a tepsit.
- A lisztet összeszitáljuk a porcukorral, belekeverjük a sütőport, a csipet sót, és az egyveleg felét a tepsibe szórjuk egyenletesen.
- A túrót rámorzsoljuk a lisztes keverékre. Erre rászórjuk egyenletesen a megmosott/megtisztított/kimagvalt gyümölcsöt (ha nagyobb gyümölccsel készítjük, érdemes kisebb darabokra vágni).
- Majd a maradék lisztes egyveleget ráhintjük a gyümölcsre.
- A tojásokat felverjük villával, összekeverjük a tejjel, vaníliás cukorral és a maradék, megolvasztott langyos vajjal, és ezt az egyveleget ráöntjük egyenletesen a sütemény tetejére.
- Fél órát állni hagyjuk, majd előmelegített légkeveréses 180 fokos sütőben kb. 20-22 percig sütjük. A sütési idő csak tájékoztató jellegű, sütőtől függően eltérhet, de amikor már szép barnult a sütemény teteje, akkor jó.
- Kihűlve, enyhén porcukrozva, tetszés szerinti szeletekre vágva tálaljuk.
Jó étvágyat!


Hmmm, azt hiszem újra meg kell csinálnom!...:)
VálaszTörlésHát ez nagyon ötletes, én is félek tőle, de ha másnak sikerült nekem miért ne? :)Guszta , mutatós és csodás nyár van a képeiden.
VálaszTörlésAzért nálam felénk sincs tél...de most épp esik és olyan jóóó..
Amikor ezt a pár sort írtad Aleda, akkor nálunk is csöpörészett az eső és annyira jól esett nekem is. :o))
TörlésKöszönöm szépen a kedves szavakat! ...és persze, tuti, hogy neked is nagyon jól fog sikerülni ez a süti, ahogy téged ismerlek. :) Szerintem próbáld meg!
Nahát! Nem hiszem el én sem, hogy ebből lehet ennyire csodás süti:)) Muszály lesz kipróbálnom, hogy meggyőződjek róla:)
VálaszTörlés:-))
TörlésPompás lett! Ezek szerint nem csak lusta asszonyok készíthetik el, mert Te biztosan nem az vagy :))
VálaszTörlés:-)) Kedves vagy Katalin.
TörlésGabriella, a héten pont ilyet akartam sütni, barackkal, végül gombóc lett a túróból. Pedig régóta fenem rá a fogam. Nem sütöttem még, túrós-gyümölcsös van ugyan több a blogomon, de másmilyen. Most végleg meggyőződtem, hogy érdemes "rápazarolni" a túrót:-)
VálaszTörlésElőször én is attól féltem, hogy pazarolni fogom rá a túrót és ehetetlen lesz... de végül kiderült, hogy nem volt mitől félnem. Nagyon fincsi! :P
TörlésJa, hogy Te még nem sütöttél ilyet? Biztos összekevertelek valakivel, vagy az zavart meg, hogy mostanában annyi barackos pitét sütöttél...
TörlésDe jó! Nem kell keverni-kavarni, nem kell gyúrótáblát elővenni, nagyon tetszik! :) És biztosan nagyon finom is, annak látszik! :)
VálaszTörlésHankka, ez nagyon jó - nekem is rögtön ilyen dolgok jutnak eszembe az ilyen sütiktől, hogy nem kell elővenni a gyúrótáblát, nincs vele sok mosatlan, nem kell hozzá sok kavarótál... :-))) Tényleg fincsi, én mindenképpen kellemesen csalódtam benne.
TörlésEgyszer valamikor régen sütöttem én is naranccsal. Finom volt, csak maradt az alján egy pici lisztes rész, ami sütőporos volt. Nem itatta át jól a tojásos cucc:) aztán valahogy elfeledkeztem róla. Most készülünk vakációzni, aztán előkerítem én is:)
VálaszTörlésA sütid csuda jól néz ki!
A vakáció után szerintem próbáld meg még egyszer, és mielőtt beleteszel bármit is a tepsibe, mint ahogy írva is van, jó vastagon vajazd ki a tepsit. Így sütés közben a sok vaj megolvad, így nem lesz száraz lisztes az alja, mert az olvadt vaj befedi a lisztes cuccot. Persze nem kell agyon vajazni sem a tepsit, mert akkor meg tocsogni fog a vajtól az alja. Ez így pont jó az én receptemnél, hogy pl. egy ekkora tepsinek az alját kb. 5 dkg vajjal vastagon kikenni...
TörlésNagyon guszta:))
VálaszTörlésKöszi Mónika. :)
TörlésAnyukám készít ilyen sütit, de hogy mivel tölti, fogalmam sincs. Nagyon jól néz ki ez a lepény, lehet én is kipróbálom! :-))
VálaszTörlésSzép a blogod!Mostantól jövők amikor tudok!!Köszi!!
VálaszTörlésÉn is köszönöm szépen! Szeretettel várlak mindig. :)
TörlésNagyon szép lett, én imádom a gyümölcsös sütiket:) Mégsosem készítettem el ezt a lusta asszony sütit, mindig csak megcsodálom másoknál:)
VálaszTörlésÉn is féltem ettől a sütitől - mint ahogy a bejegyzésemben is írtam... De jó, hogy végre elkészítettem, mert tényleg annyira egyszerű, és nekünk annyira ízlett! :P
TörlésSokszor sütöm, mert tényleg pofon egyszerű. Én szórós túrósnak ismerem. nagyon guszta így barackkal is!
VálaszTörlés:o) Köszi, hogy benéztél.
TörlésSzuper lett! Ki kell nekem is próbálnom, még én sem készítettem hasonlót sem sosem :)
VálaszTörlésÉrdemes kipróbálni, finom, és egyszerű. :)
TörlésMegcsináltaaaaaaaaaaaaam !! Tényleg fincsi! :)))
VálaszTörlésEddig mindig csak másokét ettem, de most eljött az én időm!
Köszi!!
Nagyon örülök, hogy megsütötted, és ízlett! Köszönöm szépen, hogy megírtad. :) Szívesen adom/adtam a receptet. :)
TörlésSzia Gabriella :)
VálaszTörlésEpp most van a 'fel oras' pihi ido :) mivel nagy a csalad, rogton dupla adagot keszitek :) remelem jol fog sikerulni :)
Szuper ez a recept!
Szia Enikő!
TörlésBízom benne, hogy jól fog sikerülni - ha igen, akkor tuti, hogy ízleni fog, nagyon finom. Ha esetleg van kedved, megírhatod... örülnék neki. :)
Üdv.: Gabriella
Tegnap megsütöttem és isteni finom lett.............sárgabarackkal. Nálunk szokássá vált, hogy kóstolót viszünk a szomszédoknak, de újabb adagot kell sütnöm, mert ebből nem maradt!!!!!!!!!!!!!
VálaszTörlésGabi, köszönöm!
Örülök, hogy ennyire ízlett, és ilyen sikere lett. :) Nálunk is nagy kedvenc ez a süti a maga egyszerűségével.
TörlésKöszönöm szépen, hogy megírtad.
Ez a recept is felvéve a repertoárba! Már sütöttem hasonlót, az az elegáns "amerikai rétes" néven fut és ananászos. De ez sokkal finomabb!!!! Őszibarackkal készítettem.
VálaszTörlésÖrömmel olvastam, hogy ennyire ízlett és hogy bekerült a kedvencek közé. Köszönöm, hogy megírtad. :)
TörlésNAGYON FINOM ÉN MINT ÖREG PETIBÁ NAGYON SZERETEK SÜTNI FŐZNI DE A TÉLEN MEGFOGOM CSINÁLNI
VálaszTörlésÖrömmel olvasom. :)
Törlésszia Gabika,a legjobb baratnom is Gabika.Soha nem sutottem,de a te sutemenyeidet majdnem mindet kiprobalom,szerintem ez is fantasztikus less,majd jelentkezem ,hogy sikerult,koszi
VálaszTörlésErika, örülök, hogy tetszenek a receptek. :) Köszönöm.
Törléskipróbálom a receptet! :)
VálaszTörléskipróbálom a receptet! Nem csináltam még hasonlót.....:)
VálaszTörlés:) Örülök, hogy tetszik.
TörlésÉn tegnap elkészítettem, barackot választottam gyümölcsnek. Isteni lett, mára már nyoma sincs :)
VálaszTörlésMelinda, nagyon örülök, hogy ennyire ízlett. Köszönöm szépen a megjegyzést.
TörlésNagyon örülök, hogy megtaláltam a blogodat! Ma megsütöttem ezt a sütit almával. Hát valami csodás lett!! :) Tuti a család kedvence lesz! Köszi! :) Már több sütidet is próbáltam, mind szuper recept!!
VálaszTörlésNagyon örülök, hogy ízlett ez a süti, nekem is az egyik kedvencem, és almával is annyira finom.
TörlésÖrömmel olvasom, hogy a többi recept is tetszik és többet is elkészítettél már. Köszönöm szépen, hogy írtál.
További jó sütést-főzést kívánok!
Üdv.:
Gabriella
Nagyon finom, most már háromnaponta sütöm, mindenkit elbűvöltem vele.. már mindenféle túróval, mindeféle gyümölccsel..
VálaszTörlésIldikó de jó, hogy ennyire ízlik Neked is. :) Köszönöm szépen, hogy írtál.
TörlésÜdv!
VálaszTörlés16 évesen ez előtt 30 évvel sütöttem meg a lusta rétest először igaz más arányokkal hallottam akkor és persze nagyobb tepsivel is csináltam 40 deka liszt 30 deka porcukor 1 sütőpor a fent leírt módon össze keverve vastagon kivajazott tepsibe fele beleszórva fél kiló túró ízlés szerint ízesítve mazsola egy pici tejföl bele citrom héja reszelve vaníliás cukor cukor és ezt rátenni a lisztes keverékre majd rá a maradék lisztes keverék a tetejére a maradék vaj rászeletelve és most jön amitől én is féltem 5 tojás felverve 1/2 liter tejjel és ráöntve a tetejére nagyon csúnyán nézett ki de sima sütőben mert akkor még nem volt légkeveréses sütőnk 40 perc alatt isteni finomra sült Nagymamám azt mondta mikor be akartam tenni a sütőbe, hogy na kisfiam a kutya ma jól lakik biztosan .. :) de mikor elkészült akkor a csodájára jártak a szomszédok is. Azóta is rendszeresen sütöm több féle töltelékkel gyümölccsel is de a legjobban az eredeti túrós jön be. Kis családom egyik kedvenc túrós sütije azóta is.
Gratulálok jó az oldalad sok érdekes receptet lestem el tőled. Férfi létemre a ma napig imádok sütni főzni igaz én a hagyományos ételeket jobban szeretem mint a mostani modern konyhát de hát nem vagyunk egyformák.
Köszönöm Sándor, örülök, hogy tetszik a blogom és a receptek. :)
TörlésValamint köszönöm a receptötletet is...
Ha mindenki ilyen jokat ir, én is ki fogom probalni! :-)
VálaszTörlésHa olyan finom a sütije, amilyen szép Ön és amilyen gyönyörű a gyermekei, akkor világbajnok. Kár, hogy nem tudok sütni. Enni annál inkább.
VálaszTörlés